Jak vybrat posilovací stroj

Při výběru posilovacího stroje se řiďte následujícími doporučeními:

Zvažte, které části těla chcete posilovat

Dnes již existují posilovací stroje zaměřené nejen na části těla, ale dokonce i jednotlivých svalů. Existují ale i stroje, které umožňují posilování celého těla (např. kombinace kladkového stroje a bench-press lavice).

Pro kvalitní posilování je nejvhodnější kombinace více strojů. Záleží však na vašich finančních možnostech a dostatku prostoru pro umístění posilovacích strojů.

Pro tvarování dolních končetin si vyberte rotopedy, egrometry, běžecké pásy, nebo cyklotrenažéry. Horní končetinyzáda prsní svaly procvičí veslovací trenažéry, stepper zase hýždě a nohy. Zkušení sportovci nedají dopustit na klasické činky a lavice.

Jak je to s nosností strojů?

Na tu se určitě nezapomeňte podívat! Volte raději nosnost o desítky kilogramů vyšší než potřebujete, získáte tím stabilnější a bezpečnější stroj. U kladkových strojů dávejte pozor na kvalitu kladky a lana, neriskujte pád závaží a poškození podlahy.

Posilovací stroje  >  Jak vybrat posilovací stroj

Novinky

 • 4. 8. 2016

  Posilovací stroje na bicepsy

  V poslední době jsou hodně žádané posilovací stroje zaměřené na horní končetiny - například posilovač bicepsů, posilovač prsních svalů a paží, posilovací stroj biceps/triceps, posilovač ramen a další. Výborná je i multifunkční hrazda.

 • 8. 7. 2016

  Posilovací stroje na břicho

  Posilováním břišních svalů docílíte nejen plochého a vyrýsovaného břicha, ale i zpevnění celého těla, čímž ulehčíte trupu při otáčení. Také lépe ochráníte vnitřní orgány a vylepšíte dýchání. Speciální posilovací stroje, které si představíme, dokážou vytrénovat břicho v poměrně krátkém období.

 • 9. 6. 2016

  Jak na posilování zad doma

  Bolesti zad dnes trápí téměř celou populaci včetně dětí. Sezení v práci, škole, automobilech a pak doma u počítačů či na gaučích u televize je opravdu rozsáhlý negativní jev. Nárazově pomohou maséři, ale účinnou kompenzaci zajistí jen cvičení.

Všechny novinky