Jak cvičit na posilovacích strojích?

Posilovací stroje nabízí všem generacím řadu možností pro domácí sportovní vyžití. Pro cvičení na posilovacích strojích máme několik skvělých základních i pokročilých tipů:

Cvičte v pevných časových intervalech

Sestavte si tréninkový plán (sami, nebo ještě lépe s trenérem) a stanovte si dny a hodiny v týdnu, kdy budete cvičit. Pro každou hodinu si dejte i náhradní čas, pokud byste trénovat nemohli.

Cvičte v sériích

Necvičte nahodile, nebo v kuse, ale zásadné v sériích např. po 8-10 úkonech. Cvičte 4-5 sérií.

Kde cvičit na posilovacím stroji?

Pokud cvičíte doma, neumísťujte posilovací stroj na odlehlé místo, ale raději do prostoru, kde se často pohybujte a kde nebýváte sám. Optimálním místem je obývací pokoj, nejlépe se cvičí u televize. Cvičení v tichu a o samotě začne velmi rychle nudit.

Jaký stroj si pořídit domů? Vyzkoušejte je v posilovně!

Před koupí stroje domů si vyzkoušejte stejný nebo obdobný přístroj v posilovně či u sousedů. Koupí pak neprohloupíte a z vašeho vysněného stroje se nestane jen drahý lapač prachu.

Posilovací stroje  >  Jak cvičit na posilovacích strojích?

Novinky

 • 4. 8. 2016

  Posilovací stroje na bicepsy

  V poslední době jsou hodně žádané posilovací stroje zaměřené na horní končetiny - například posilovač bicepsů, posilovač prsních svalů a paží, posilovací stroj biceps/triceps, posilovač ramen a další. Výborná je i multifunkční hrazda.

 • 8. 7. 2016

  Posilovací stroje na břicho

  Posilováním břišních svalů docílíte nejen plochého a vyrýsovaného břicha, ale i zpevnění celého těla, čímž ulehčíte trupu při otáčení. Také lépe ochráníte vnitřní orgány a vylepšíte dýchání. Speciální posilovací stroje, které si představíme, dokážou vytrénovat břicho v poměrně krátkém období.

 • 9. 6. 2016

  Jak na posilování zad doma

  Bolesti zad dnes trápí téměř celou populaci včetně dětí. Sezení v práci, škole, automobilech a pak doma u počítačů či na gaučích u televize je opravdu rozsáhlý negativní jev. Nárazově pomohou maséři, ale účinnou kompenzaci zajistí jen cvičení.

Všechny novinky