Které posilovací stroje jsou dobré na nohy?

Posilovací stroje na nohy či pomůcky na posílení nohou a stehen patří k nejvíce žádanému vybavení domácí posilovny.

Řadí se k nim steppery, leg pressy, stroje na předkopávání, zakopávání i revoluční novinka - vibrační posilovací stroj. S ním stačí cvičit pouhých 10 minut denně a vaše nohy budou pevné a silné.

V různých cenových kategoriích si můžete vybrat přímo posilovače nohou. Přečtěte si, jak je hodnotí 4 uživatelky:

 • Paní Lenka: "Chtěla jsem udělat něco pro sebe a zdokonalení postavy. Jako podnikatelka nemám dostatek času navštěvovat fitness centra a cvičení na tomto přístroji mi zabere jen 10 minut. Od prvního cvičení jsem cítila účinky a už začínají být i vidět."
 • Paní Andrea: "Jsem s posilovačem nohou velmi spokojena. Mohu jen doporučit. Chvíli trvá než se člověk, který moc necvičí, na tomto stroji naučí cvičit, ale výsledek stojí za to."
 • Paní Radka: "Jelikož jsem po úrazu, je to pro mě ideální doplněk k posílení ochablých svalů."
 • Paní Danka: "Skladný a lehký posilovací stroj. Plynulý pohyb vlastní vahou je příjemný i účinný."

Proč je důležité posilovat nohy?

Nohy musí být silné, protože jsou klíčové pro správné držení těla a využívají se prakticky při každém pohybu. Cvičit nohy musí každý, kdo se chce věnovat posilovacímu tréninku, změnit tím vzhled a vylepšit funkčnost svalů.

"Mít slabé nohy znamená mimo asymetrie postavy i to, že nohy budou muset za určitou dobu nosit větší váhu než obvykle – tím, že se přibírá jenom na horní polovině těla. Kolena a kyčle budou zbytečně zatěžovány, " uvádějí odborníci na webu Sportnutrition2.cz. Doplňují, že silné a přiměřeně „osvalené“ nohy stabilizují tělo, tlumí nárazy a drží klouby na správném místě, čímž se tolik neničí.

K posilování nohou trenéři doporučují dřepy, výpady, zakopávání a výpony, např. na legpressu. Radí: "Pokud to nepřeženete s váhami a po tréninku věnujete potřebný čas šlapání na kole a strečinku, uvidíte, že se pokroky v rozvoji nohou dostaví rychle."

Posilovací stroje  >  Novinky  >  Které posilovací stroje jsou dobré na nohy?

Novinky

 • 4. 8. 2016

  Posilovací stroje na bicepsy

  V poslední době jsou hodně žádané posilovací stroje zaměřené na horní končetiny - například posilovač bicepsů, posilovač prsních svalů a paží, posilovací stroj biceps/triceps, posilovač ramen a další. Výborná je i multifunkční hrazda.

 • 8. 7. 2016

  Posilovací stroje na břicho

  Posilováním břišních svalů docílíte nejen plochého a vyrýsovaného břicha, ale i zpevnění celého těla, čímž ulehčíte trupu při otáčení. Také lépe ochráníte vnitřní orgány a vylepšíte dýchání. Speciální posilovací stroje, které si představíme, dokážou vytrénovat břicho v poměrně krátkém období.

 • 9. 6. 2016

  Jak na posilování zad doma

  Bolesti zad dnes trápí téměř celou populaci včetně dětí. Sezení v práci, škole, automobilech a pak doma u počítačů či na gaučích u televize je opravdu rozsáhlý negativní jev. Nárazově pomohou maséři, ale účinnou kompenzaci zajistí jen cvičení.

Všechny novinky