Jak cvičit na populárním elipticalu?

Eliptical je populární fitness stroj, velmi účinný domácí trenažér. V mnoha domácnostech už nahradil rotopedy, a to především díky rovnoměrnému zatížení těla.

Pohyb na elipticalu může být zpočátku nezvyklý

Jak zvládnout pohyb na eliptickém trenažéru? Cvičení na elipticalu spočívá v koordinaci pohybů rukou a nohou. Zpočátku se soustřeďte hlavně na nohy. Rukama uchopte madla, a to co nejpřirozeněji.

Každý si musí najít svůj přirozený postoj. Pohyb by měl být spíš přenášením váhy, s přímým držením těla.

Zařaďte ke cvičení pestrou racionální výživu (bojujte na více frontách). Eliptical je podle zkušeností i výborným prostředkem k tomu, jak si spravit postavu po porodu.

Pro cvičení na elipticalu máme několik užitečných tipů:

 • stejně jako u jiných strojů cvičte ráno na lačno, pokud chcete snížit svou hmotnost
 • optimální je jezdit třikrát až čtyřikrát týdně, na začátku ovšem s nižší intenzitou
 • po nezbytném startovacím období, asi za měsíc, cvičte 30 až 40 minut

Pro účinné hubnutí cvičte ráno před snídaní, kdy jsou zásoby krevního cukru po spánku na nejnižších hodnotách. Tělo díky tomu spaluje tuky efektivně. Pokud vám to ráno nevyjde, používejte eliptical dvě až tři hodiny po jídle.

Nezačínejte hned intenzivně, frekvenci a délku cvičení zvyšujte postupně. Vždy nechte tělo pořádně zregenerovat.

Posilovací stroje  >  Novinky  >  Jak cvičit na populárním elipticalu?

Novinky

 • 4. 8. 2016

  Posilovací stroje na bicepsy

  V poslední době jsou hodně žádané posilovací stroje zaměřené na horní končetiny - například posilovač bicepsů, posilovač prsních svalů a paží, posilovací stroj biceps/triceps, posilovač ramen a další. Výborná je i multifunkční hrazda.

 • 8. 7. 2016

  Posilovací stroje na břicho

  Posilováním břišních svalů docílíte nejen plochého a vyrýsovaného břicha, ale i zpevnění celého těla, čímž ulehčíte trupu při otáčení. Také lépe ochráníte vnitřní orgány a vylepšíte dýchání. Speciální posilovací stroje, které si představíme, dokážou vytrénovat břicho v poměrně krátkém období.

 • 9. 6. 2016

  Jak na posilování zad doma

  Bolesti zad dnes trápí téměř celou populaci včetně dětí. Sezení v práci, škole, automobilech a pak doma u počítačů či na gaučích u televize je opravdu rozsáhlý negativní jev. Nárazově pomohou maséři, ale účinnou kompenzaci zajistí jen cvičení.

Všechny novinky