Posilováním k plochému bříšku

Tipy pro ploché břicho. Posilovací stroje i cviky a tajné tipy trenérů.

Ploché břicho a vyrýsované břišní svaly jsou cílem mnoha žen i mužů, kteří tráví hodiny týdně v posilovně, nebo pravidelně cvičí doma. Jaké tipy mají pro vás fitness trenéři?

1. Tuk, nebo voda?

Nejdříve si odpovězte, zda těch pár centimetrů kolem pasu je způsobeno tukem, nebo zda jste zavodněná. Pokud jste štíhlá a sportujete a přesto máte tukové zásoby kolem pasu, je to způsobeno nejspíš vysokou hladinou sodíků v těle. Dodržujte pitný režim.

2. Pozor na jídelníček

Dodržujte pravidla zdravého stravování - jezte víckrát menší dávky, jezte pomalu. Přidejte do jídelníčku více vlákniny, která zabraňuje nadýmání - i to je příčinou většího bříška. Omezte také alkohol, protože ten nespaluje tuky, naopak odbourává zábrany a výsledkem může být nekontrolované přejídání.

3. Vyhněte se stresu

Klasická rada, kterou je ovšem těžké splnit. Přesto - zamyslete se nad tím, zda se nestresujete zbytečně, zda se dají příčiny stresu odbourat - změnit práci, nastavit pravidla v rodině, upravit denní režim.

4. Pojďme cvičit

A konečně k těm cvikům na ploché břicho. Míra kolem pasu by měla dosahovat 70 procent boků - samozřejmě s ohledem na celkovou postavu. To jen na okraj, ať máte cíl vašeho snažení.

Tipy na tajné cviky od fitness trenérů:

 • šlapání na kole - leh na záda, paže podél těla a zvedněte nohy do vzduchu, šlapejte stejně, jako když jedete na kole
 • přitahování kolen - stejná poloha, překřižte nohy v kotnících a zvedněte je nad podložku, pak přitahujte kolena k ramenům
 • zvedání trupu - opět v lehu na záda zvedejte ruce nahoru ke stropu, pohybujte tělem jen o několik centimetrů ke stropu
 • cvičení na židli - cvičit břišní svaly můžete i na klasické židli, ale je to náročný cvik. Sedněte si rovně na židli, ruce dejte na opěradla a zvedněte nohy kousek nad podlahu. Poté přitáhněte kolena k hrudníku, cvik opakujte dvacetkrát, pokud to zvládnete

Posilovací stroje  >  Novinky  >  Posilováním k plochému bříšku

Novinky

 • 4. 8. 2016

  Posilovací stroje na bicepsy

  V poslední době jsou hodně žádané posilovací stroje zaměřené na horní končetiny - například posilovač bicepsů, posilovač prsních svalů a paží, posilovací stroj biceps/triceps, posilovač ramen a další. Výborná je i multifunkční hrazda.

 • 8. 7. 2016

  Posilovací stroje na břicho

  Posilováním břišních svalů docílíte nejen plochého a vyrýsovaného břicha, ale i zpevnění celého těla, čímž ulehčíte trupu při otáčení. Také lépe ochráníte vnitřní orgány a vylepšíte dýchání. Speciální posilovací stroje, které si představíme, dokážou vytrénovat břicho v poměrně krátkém období.

 • 9. 6. 2016

  Jak na posilování zad doma

  Bolesti zad dnes trápí téměř celou populaci včetně dětí. Sezení v práci, škole, automobilech a pak doma u počítačů či na gaučích u televize je opravdu rozsáhlý negativní jev. Nárazově pomohou maséři, ale účinnou kompenzaci zajistí jen cvičení.

Všechny novinky