Posilování prodlužuje život

Vědci celého světa považují dostatek pohybu za určující pro délku života a jeho kvalitu. Z početných výzkumů minulého desetiletí vyplynulo, že nejvhodnější fyzická aktivita pro seniory je posilování kombinované s aerobním cvičením. Zabraňuje totiž úbytkům svalové hmoty, doprovázejícím jinak proces stárnutí.

Bohužel lékaři často na základě starších informací seniory od posilování spíše odrazují – doporučují jim pouze aerobní cvičení. Nezřídka si i sám senior vztáhne radu „šetřit se“ po akutním problému na několik let, namísto týdnů. 

Po každé prodělané nemoci je však nutno posilovat, aby oslabené tělo neodebíralo vlastní bílkoviny, což ho do budoucna činí ještě více zranitelným. Úspěch posilování pro seniory samozřejmě závisí na přiměřené zátěži respektující aktuální stav. 

Mezi jeho hlavní přínosy patří:

 • Zachování svalové hmoty
 • Prevence osteoporózy
 • Účinný boj proti obezitě
 • Významné snížení rizika pádů

Účinné posilování pro všechny věkové kategorie nabízí moderní přístroje. Dobré je začít ve fitness centru a na základě rady trenéra nebo konzultanta si pak pořídit vhodný posilovací stroj k domácímu použití.

Posilovací stroje  >  Novinky  >  Posilování prodlužuje život

Novinky

 • 4. 8. 2016

  Posilovací stroje na bicepsy

  V poslední době jsou hodně žádané posilovací stroje zaměřené na horní končetiny - například posilovač bicepsů, posilovač prsních svalů a paží, posilovací stroj biceps/triceps, posilovač ramen a další. Výborná je i multifunkční hrazda.

 • 8. 7. 2016

  Posilovací stroje na břicho

  Posilováním břišních svalů docílíte nejen plochého a vyrýsovaného břicha, ale i zpevnění celého těla, čímž ulehčíte trupu při otáčení. Také lépe ochráníte vnitřní orgány a vylepšíte dýchání. Speciální posilovací stroje, které si představíme, dokážou vytrénovat břicho v poměrně krátkém období.

 • 9. 6. 2016

  Jak na posilování zad doma

  Bolesti zad dnes trápí téměř celou populaci včetně dětí. Sezení v práci, škole, automobilech a pak doma u počítačů či na gaučích u televize je opravdu rozsáhlý negativní jev. Nárazově pomohou maséři, ale účinnou kompenzaci zajistí jen cvičení.

Všechny novinky