Multipress - cvičte s činkami jednoduše!

Posilujete rádi s velkými činkami na bench-press? Variantou pro komfortnější trénink je multipress stroj.

Bench press vyžaduje kvůli bezpečnosti přítomnost parťáka, který hlídá činku, aby nedošlo ke zranění. U multipressu potřeba není, protože multipress stojan na činky se šikmou lavičkou umožnuje cvičení bez pomoci další osoby.

multipressem uděláte lehce i další cviky - dřepy se zátěží, lýtka, mrtvý tah a další.

Typický stojan na multipress solid se skládá z více než 10 odkládacích poloh, dále obsahuje držáky na závaží a má sklon kolem 7 procent, který zajistí přirozený postoj u cvičení.

Multipress má i své nevýhody - necvičíte s volnou váhou, jako u klasických činek a tím neroste svalová hmota tak rychle, multipress vás navíc vede a tím znemožňuje jiný než nastavený pohyb. Ten daný multipress však nemusí být optimální a tím vás může omezovat v přirozené dráze zdvihu.

Pokud však potřebujete cvičit sám a chcete si cvičení zjednodušit, je multipress skvělou volbou.

Posilovací stroje  >  Novinky  >  Multipress - cvičte s činkami jednoduše!

Novinky

 • 4. 8. 2016

  Posilovací stroje na bicepsy

  V poslední době jsou hodně žádané posilovací stroje zaměřené na horní končetiny - například posilovač bicepsů, posilovač prsních svalů a paží, posilovací stroj biceps/triceps, posilovač ramen a další. Výborná je i multifunkční hrazda.

 • 8. 7. 2016

  Posilovací stroje na břicho

  Posilováním břišních svalů docílíte nejen plochého a vyrýsovaného břicha, ale i zpevnění celého těla, čímž ulehčíte trupu při otáčení. Také lépe ochráníte vnitřní orgány a vylepšíte dýchání. Speciální posilovací stroje, které si představíme, dokážou vytrénovat břicho v poměrně krátkém období.

 • 9. 6. 2016

  Jak na posilování zad doma

  Bolesti zad dnes trápí téměř celou populaci včetně dětí. Sezení v práci, škole, automobilech a pak doma u počítačů či na gaučích u televize je opravdu rozsáhlý negativní jev. Nárazově pomohou maséři, ale účinnou kompenzaci zajistí jen cvičení.

Všechny novinky