Cvičení s posilovacím strojem na břicho

Správné cvičení je docela věda. A pokud si chcete vypracovat krásné břicho, držte se několika pravidel.

Asi už víte, že nestačí jenom koupit posilovací stroj, nebo skočit do posilovny a obsadit posilovací mašinu. Pro vypracování skvělých břišáků nepodceňujte užitečné rady od fitness trenérů.

Tipy na cvičení s posilovacími stroji, které nesmíte podcenit

Zní to trošku nadneseně? Ale ne, vyzkoušejte následující.

 • správně dýchejte - dýchání, dýchání, dýchání! To slyšíte v posilovně často. S výdechem se zvedáte, s nádechem leháte (u sklapovaček, a to samé platí i u stroje)
 • cvičte pravidelně - necvičte každý den, dejte si čas na regeneraci
 • před cvičením volte strečink - je vhodné se nejdříve lehce rozhýbat
 • břicho cvičte v malém rozpětí - nemusíte na posilovací lavici úplně lehat a zvedat se až ke kolenům, stačí rozpětí 5-10 cm, kdy nejvíce cítíte záběr svalů
 • cvičte všechny břišní svaly - příčné i šikmé (vychylujte se při cvičení do stran)

Nezapomeňte na jídelníček a životosprávu

Víte, co zničí každé cvičení? Nesprávná strava. Nepřejídejte se, jezte pravidelně v menších dávkách. Omezte tuky, sladkosti, alhokol. Nekuřte. Však tyto rady znáte moc dobře.

Kromě cviků na břicho cvičte i další partie těla. Zkuste i komplexní cvičení těla, např. jógu. Pokud cvičíte doma, pořiďte si fitness pomůcky, třeba podložky na cvičení.

Posilovací stroje  >  Novinky  >  Cvičení s posilovacím strojem na břicho

Novinky

 • 4. 8. 2016

  Posilovací stroje na bicepsy

  V poslední době jsou hodně žádané posilovací stroje zaměřené na horní končetiny - například posilovač bicepsů, posilovač prsních svalů a paží, posilovací stroj biceps/triceps, posilovač ramen a další. Výborná je i multifunkční hrazda.

 • 8. 7. 2016

  Posilovací stroje na břicho

  Posilováním břišních svalů docílíte nejen plochého a vyrýsovaného břicha, ale i zpevnění celého těla, čímž ulehčíte trupu při otáčení. Také lépe ochráníte vnitřní orgány a vylepšíte dýchání. Speciální posilovací stroje, které si představíme, dokážou vytrénovat břicho v poměrně krátkém období.

 • 9. 6. 2016

  Jak na posilování zad doma

  Bolesti zad dnes trápí téměř celou populaci včetně dětí. Sezení v práci, škole, automobilech a pak doma u počítačů či na gaučích u televize je opravdu rozsáhlý negativní jev. Nárazově pomohou maséři, ale účinnou kompenzaci zajistí jen cvičení.

Všechny novinky